Evran Haber Ajansı - Wordego

EĞİTİMDE SAĞLIKLI NESİLLER EĞİTİMDE KALİTE ADLI PROJE KABUL EDİLDİ.

23 Kasım 2013 Cumartesi 22:56
egitimde-saglikli-nesiller-egitimde-kalite-adli-proje-kabul-edildi

Milli Eğitim Müdürlüğü ve KISDER Kırşehir İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan basvuru TR-51-E45-2013-R2 “ESNEK Eğitimde Sağlıklı Nesiller Eğitimde Kalite” isimli proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilmiştir. Proje Eylem 5.1 - Gençler ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Olanlar İçin Toplantılar kapsamında yapılan bir projedir.

Haber: Alp Eren İbiş KUŞCU

Projede Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 20 genç ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden 30 genç bir araya gelerek obezite konusunu tartışmışlardır. “ESNEK Eğitimde Sağlıklı Nesiller Eğitimde Kalite” projesi ile gençlerin beslenme alışkanlıkları ve günlük yaşamlarını obeziteye etkisi incelenecektir. Gençlerin beslenme alışkanlıklarının nasıl geliştiği, fazla kilo ile yaşamanın zorlukları, eğitim ortamlarının kullanımı, ailelerin obeziteye bakışı ve tutumlarının incelenmesi hedeflenmektedir. Gençlerden sorumlu karar vericiler ile eğitim ortamlarının düzenlenmesi, kantinler ve yemekhanelerin denetimi ve düzenlenmesi, beden eğitimi derslerinin işlevsel hale getirilmesi, e-okul sisteminde obezite ve beden kitle endeksi ile ilgili bir uyarıcının bulundurulması gibi konular incelenmiştir. 

Proje kapsamında ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 30 Ekim-01Kasım 2013 tarihleri arasında ilimizde Ankara, Eskişehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Çankırı, Yozgat, Sivas, Kayseri ve Kırıkkale il Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelen 1 Şube Müdürü ve 2 ARGE birimi Öğretmeninin katıldığı çalıştay düzenlenmiştir. Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket KARADENİZ, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Mustafa ÇELİK, İl Sağlık Müdürü, İl Halk Sağlığı Müdürü katılmıştır.


Haberin etiketleri:

kırşehir, kisder


Haber okunma sayısı: 7755

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ