Evran Haber Ajansı - Wordego

KUTOM'dan Aile ve Gençlik konulu konferans

20 Kasım 2014 Perşembe 14:08
kutomdan-aile-ve-genclik-konulu-konferans

KUTOM'dan Aile ve Gençlik konulu konferans

 Başkanlığını Prof. Dr. Ahmet GÖKBEL’in yaptığı ilim Yayma Cemiyeti Kırşehir Şubesi  tarafından hazırlanan ve  Gençlik Ve Spor Bakanlığı 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından finanse edilen Kırşehir Üniversite Tanıtım Ve Oryantasyon Merkezi “KUTOM” adlı proje Ekim ayından bu yana devam ediyor. 

Türkiye’nin dört bir yanından Kırşehir’e gelen Üniversite öğrencilerinin şehri ve şehir kültürünü tanıyamadıkları görüldü.Kırşehir Ahi Evran üniversitesi öğrenci sosyal profili incelendiğinde genellikle bölge illerinden gelen orta ve alt düzey sosyo-ekonomik seviyede öğrencinin olduğu görüldü. Projenin çıkış noktası da bu sıkıntının giderilmesi içinKIRŞEHİR ÜNİVERSİTE TANITIM VE ORYANTASYON MERKEZİ “KUTOM” kuruldu.

Proje kapsamında Üniversiteye kayıt işleri, Yurda kayıt işleri, Yurda kayıt olamazsa ev bulma işleri, Elektrik aboneliği işleri, Su aboneliği işleri, Doğalgaz aboneliği işleri, Telefon ve internet aboneliği işleri, Kendi cep telefonu hattının çıkarılması işleri, Askerlik ile ilgili iş ve işlemler, Mesleki gelişim ile ilgili yaygın eğitim faaliyetleri, Ehliyet ve ruhsat işleri, Pasaport işleri, Oy kullanma ve siyasi parti üyelik işleri, Sivil toplum faaliyetlerine katılma işleri, Nüfus cüzdanı ve aile kayıt örneği işleri, Sigortalılık işleri, Adres değişikliği işleri, Üniversite ders işleri, Adli ve kolluk kuvvetleri ile ilgili işler, Avukatlık ve adli yargılanma işleri, Devletin ve özel sektörün sunduğu diğer işler vb.Gibi bilgiler gençlere verilmekte. 

Proje kapsamında gençlerin bilgilendirilmesi amacıyla Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı  Necmettin NURSAÇAN ‘ın sunacağı İslam’da Aile ve Gençlik konulu konferans 25 Kasım 2014 Salı günü saat 19:00 da  İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenecek.Haber okunma sayısı: 7022

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ