Evran Haber Ajansı - Wordego

Dara Düşenlere Devletin Şefkat Eli Uzanıyor

06 Aralık 2014 Cumartesi 11:59
dara-dusenlere-devletin-sefkat-eli-uzaniyor

Vali Necati Şentürk‘ün talebi üzerine ilimizde yaşayan muhtaç mültecilere Türk Kızılay’ı tarafından gıda, battaniye, hijyen malzemesi ve giyim yardımı yapıldı.

 Vali Necati Şentürk'ün, ihtiyaç sahibi sığınmacı ailelere ulaştırılmak üzere Türk Kızılay’ından istediği insani yardım malzemesini taşıyan TIR ilimize geldi.

Türk Kızılay’ı Göç İdaresi Müdürü Kemal Pehlivanlı koordinesinde ilimize getirilen yardım malzemeleri hakkında bilgiler alan  Şentürk yaptığı açıklamada, Türk Kızılay’ının 146 yıldır Türk milletinin yanı sıra dünyanın muhtelif ülkelerinde dara düşenlere şefkat elini ve gönlünü uzatan, dünya ölçeğinde de hak ettiği değeri bulan çok değerli bir müessese olduğunu söyledi.

İlimizde yaşayan mültecilere destek vermek amacıyla kampanya başlattıklarını belirten Vali Şentürk, “İlimizde 2 bin 400 mülteci bulunmaktadır. Bunların büyük bölümü savaş nedeniyle yurtlarından ayrılmış, memleketimizin ve Türk insanının âlicenaplığına sığınmış garip insanlardır. Önceki gün bazı mültecilerin evlerini ziyaret ettim ve çok zor şartlarda yaşadıklarına şahit oldum. Bizlere sığınmış mültecilere yardımcı olmak amacıyla verdiğim talimat ile İl Müftülüğünce bir yardım kampanyası başlattık. Bu kampanya ay sonuna kadar devam edecektir. Bu kampanyaya Kırşehirli hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Ancak, bu süre içerisinde muhtaç insanların acil ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Türk Kızılay’ından yardım talebinde bulunduk,” dedi.

Taleplerinden bir gün sonra yardım malzemesi gönderen Türk Kızılay’ı Genel Başkanına teşekkür eden  Vali Şentürk,  Dağıtımına başlanan yardımların bin 250 kişiden oluşan 250 aileye ulaştırılacağını kaydetti.

Türk Kızılay’ı Göç İdaresi Müdürü Kemal Pehlvanlıda verdiği bilgide, “yardımların 5 kişilik ailenin 15 günlük gıda ihtiyacını karşılayacak 19 kalem malzemeden oluşan 20 kilogramlık gıda kolisi, 4 battaniye, hijyen ürünleri ve iki kutu kavurma etten oluştuğunu bildirdi.

Türk Kızılay’ının darda kalan insanlara her zaman yardım yaptığını söyleyen Pehlivanlı; “Kamplar dışında yaşayan yani illerde yaşayan mültecilere yönelik yardım talebi ilk kez Kırşehir Valiliğinden geldi. Sayın Valimize bu hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ailelere dağıtılmak üzere 1 TIR da yola çıktı. Giyim eşyasından oluşan bu malzemeleri de ailelere ulaştıracağız,” şeklinde konuştu.


Türk Kızılay’ı tarafından gönderilen yardımlar Valilik tarafından  görevlendirilen araç ve personelin yanı sıra Kızılay görevlilerinin de katıldığı ekipler tarafından şehir merkezinde yaşayan sığınmacı ailelere dağıtılmaya başlandı.


Haber Kaynağı: Evran Haber Ajansı(EHA)Haber okunma sayısı: 7551

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ