Evran Haber Ajansı - Wordego

Mucur'da Yeraltı Şehrini Su Bastı

17 Temmuz 2013 Çarşamba 19:50
mucurda-yeralti-sehrini-su-basti

Mucur Yeraltı Şehri'nde oluşan su birikintileri çevredeki bazı evlerin bodrum katlarına da zarar verince Kırşehir Valiliğinin isteği üzerine gelen MTA uzmanları çalışma başlattı

 Kırşehir'in Mucur ilçesindeki Yeraltı Şehri'nde oluşan su birikintilerinin çevredeki evlere de zarar vermesi üzerine Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünden (MTA) gelen uzmanlar suyun kaynağını bulmak için çalışmalara başladı.

Vali Özdemir Çakacak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mucur ilçe merkezinde bulunan yeraltı şehrini su bastığı ve çevreye zarar verdiği ihbarı üzerine harekete geçerek, çalışma başlattıklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yetkililerin Mucur Yeraltı Şehri'ne giderek incelemede bulunduklarını ifade eden Çakacak, daha sonra MTA'dan uzman talebinde bulunduklarını belirtti.

Ankara'dan gelen 2 uzmanın, suyun kaynağını bulmak için incelemelerde bulunduğunu anlatan Çakacak, "Suyun nereden geldiğini bulup, biriken suyu dışarıya çıkararak Yeraltı şehrini temizleyeceğiz ve tekrar turizmin hizmetine sunacağız. Yeraltı şehirleri bizim için çok önemli. MTA ile görüştük, gelen uzmanlarla görüştük. Arkadaşlar çalışıyorlar" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Gökgül de Mucur Yeraltı Şehri'nde turistlerin gezmesini engelleyen durum oluşunca konuyu Valiliğe intikal ettirerek, çalışma başlatıldığını söyledi.

Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin de yeraltı şehrinin yanındaki bir evin tabanında aşırı şekilde su birikintisi oluşması ile kendilerinin de konudan haberdar olduklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Su birikintisi nedeniyle belediyemize şikayette bulundular. Gerekli araştırma ve incelemeleri yaptırdık. Kültür Müdürlüğü ile birlikte bir proje gerçekleştirdik, yeterli ekipman ve malzeme olmadığı için kendi imkanlarımızla sorunu çözemedik. Böyle olunca MTA'dan uzman arkadaşlar geldi. Evin altında bulunan suyun ölçümlerini yaptırdık. Klor oranını ölçtürdük, klor çıkmadı. Bu da bizim şebeke suyunda kaçak olmadığı anlamına geliyor. Sit alanı olmayan yerleri kepçe ile kazdık ama su bulamadık. Umarım sorun en kısa zamanda çözülür."Haber okunma sayısı: 9053

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ