Evran Haber Ajansı - Wordego

Hava Sıcaklıkları Arttı Güneş Etkisine Dikkat

06 Temmuz 2013 Cumartesi 17:19
hava-sicakliklari-artti-gunes-etkisine-dikkat

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Yetkiner, güneş ışınlarının zararlarına ilişkin uyarılarda bulunarak, "Güneş ışınları önlem alınmadığı sürece cilt üzerinde ciddi"...

 Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Yetkiner, güneş ışınlarının zararlarına ilişkin uyarılarda bulunarak, "Güneş ışınları önlem alınmadığı sürece cilt üzerinde ciddi rahatsızlıklara neden olabilir" dedi.

Başhekim Yetkiner açıklamasında, "Aşırı sıcaktan ziyade güneş ışınlarının direkt zararları var. Bunlar içerisinde özellikle 'Cilt Kanseri' ne dikkat çekmek istiyorum. Güneşin maalesef cilt kanseri üzerinde direkt etkisi mevcut. Bunun yanı sıra iyi huylu çeşitli hastalıkların oluşmasında da etkisi mevcut bu direkt sıcağın etkisi ile oluşmakta. Özellikle güneşte belli bir süre kalınması sağlık açısından önerilmekle birlikte güneşin dik geldiği anlarda güneş etkisinden uzak durmakta fayda var" ifadelerini kullandı.


 Haber okunma sayısı: 7304

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ