Evran Haber Ajansı - Wordego

Çetinkaya'dan 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs 2018 Cumartesi 15:19
cetinkayadan-19-mayis-mesaji

Çetinkaya'dan 19 Mayıs Mesajı

 AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Çetinkaya, Anadolu’nun işgal güçleri tarafından yağmalandığı günlerde, tarih sahnesinde yer aldığı sürece bağımsızlık ve özgürlüğü kendine temel hedef olarak belirlemiş büyük Türk Milleti’nin, Mustafa Kemal Atatürk etrafında kenetlenerek yok olmadığını tüm dünyaya bir kez daha ispat etmesi açısından 19 Mayıs 1919 tarihinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Çetinkaya, şu görüşlere yer verdi, “ 19 Mayıs 1919, Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kenetlenerek bağımsız ve hür yaşama isteğini bir kez daha dünyaya haykırdığı gündür. Bu nedenle 19 Mayıs 1919 tarihimizin önemli dönüm noktalarından birini oluşturmuştur. Yurdunu işgal eden güçlere karşı mücadele edecek silah ve cephaneden yoksun olmasına karşın, yüreğinde yaşattığı köklü inancını büyük kurtuluş mücadelesine yansıtan bu büyük millet, işgalci kuvvetleri ülkesinden atmayı başarmıştır. Bu büyük mücadelenin temelinin atıldığı Samsun’da, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte bayraklaşan büyük Türk halkının 19 Mayıs 1919 tarihi ve sonrasında kazanılan Kurtuluş Savaşı, emperyalist güçlerin esareti altındaki nice milletlere de örnek oluşturmuştur. Bu duygu ve düşünceler ile , aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

 Haber okunma sayısı: 5383

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ