Evran Haber Ajansı - Wordego

Saim Öztürk Ak Parti'den milletvekili aday adayı

19 Şubat 2015 Perşembe 00:03
saim-ozturk-ak-partiden-milletvekili-aday-adayi

Saim Öztürk Ak Parti'den milletvekili aday adayı

 Şafak Hastaneleri'nin sahibi Saim Öztürk Kırşehir'de Ak Parti'den Milletvekili aday adayı olarak başvuru yaptı. 

Gaziosmanpaşa'nın tanınmış işadamlarından Saim Öztürk Milletvekili olabilmek için Kırşehir'de Ak Parti'ye baş vurdu. Daha Önce Ak Parti İl Yönetimi ve DYP İl yönetimlerinde siyaset yapan Saim Öztürk Avrupa Şafak Hastanesini açtıktan sonra İstanbul Şafak, Göztepe Şafak ve JFK Hastanelerinide gurup bünyesine kattı. Daha sonra Yunanlılarla ortaklık yaptı.

Saim Öztürk'ün parti üst yönetiminden isimlerle istişare ederek aday adayı olduğuda alınan bilgiler içersinde.


ÖZTÜRK KİMDİR?

Saim Öztürk 1970'li yıllarda yerleştiği ve iş yapmaya başladığı Gaziosmanpaşa geliştikçe işlerini büyütmüş bir girişimci. Kuyumculukla başladığı işlerine, konfeksiyon ve döviz bürosunu da ekler. 1998 yılına gelindiğinde ise yedi kuyumcu dükkanının altısını kapatan ve diğer tüm işlerini devreden Öztürk sağlık yatırımcısı olmaya karar verir. 

Gaziosmanpaşa'da bir hastane inşaa eder.  Avrupa Şafak ismini koyduğu bu hastane ile özellikle kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi branşlarında uzman bir konuma gelir. Bu hastaneden kazandığıyla 2003 yılında eski Ömür Hastanesi'ni devralarak Göztepe Şafak Hastanesi olarak ismini değiştirir. Sağlık alanında kazandıklarını yine bu alana yatırarak büyümeye devam eder. 

2004 yılında eski Rana Balkan Hastanesi'ni devralarak İstanbul Şafak Hastanesi olarak ismini değiştirir ve 2006 yılında ise JFK Hastanesi'ni devralarak aynı isimle gruba katar. Göztepe Şafak ile JFK Hastaneleri kalp ve beyin cerrahisi, İstanbul Şafak Hastanesi ise özellikle el ve mikro cerrahi alanlarında uzmanlaşır.

10 yıl gibi bir sürede bin 300 çalışanı, 700 uzman doktoru, 450 yatak kapasitesi olan bir sağlık grubu kuran Saim Öztürk 2007 yılında yatırımlarının ölçeğini büyütebilmek için bu alanda uzmanlaşmış bir ortak arayışına girer. 

Uluslararası yatırım şirketi Julius Baer ile ortaklık yapmak için görüşmeye başlar. Yatırım şirketinin geçen sene küresel krizin etkisiyle sağlık alanındaki yatırımlarından vazgeçmesiyle bu muhtemel ortaklık görüşmeleri yarıda kalır. Sonraki aylarda Yunanistan merkezli Marfin Grubu'ndan ortaklık teklifi alan Saim Öztürk bu teklifi değerlendirir ve görüşmeleri kısa sürede sonuçlandırır. Öztürk tamamına sahip olduğu grubun yüzde 50'sini 48 milyon dolara Yunanlı gruba satar. 

İdeal Hastanesi'nin temelini kazan Öztürk Milletvekili aday adayı.Haber okunma sayısı: 1943

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ