Evran Haber Ajansı - Wordego

Ustalık Dönemi İçin Destek Bekliyorum

12 Kasım 2018 Pazartesi 12:28
ustalik-donemi-icin-destek-bekliyorum

Eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır Ak Parti'ye Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

 2004 - 2009 yılları arasında Kırşehir Belediye Başkanlığı yapan Halim Çakar Ak Parti İl Binasına gelerek Ak Parti Kırşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi.  Halim Çakır ile birlikte Kırşehir'de Ak Parti'den Belediye Başkanı Adaylığı için yapılan başvuru sayısı 3'e yükselmiş oldu. 

Başvuru gerçekleştiren diğer adaylar Barbaros Dulkadiroğlu ve Murat Uzun.

Başvurusu sırasında parti binasına kendisine destek vermek için gelen partililere seslenen Çakır " Çıraklık dönemizi gerçekleştirdikç Şimdi ustalık dönemi için sizden destek bekliyorum dedi." 

AK Parti İl Başkanlığı’nda saat 15.30’da gerçekleştirdiği resmi başvurusunun ardından burada bir konuşma yapan Halim Çakır : “Değerli Başkanım öncelikle şunu söyleyeyim ki; Halim Hoca’yı bilenler bilir. Bilmeyenler de kendisi gibi bilir. Kendimi tanıtmama ihtiyacım yok diye düşünüyorum.

Kırşehir beni biliyor, ben de Kırşehir’i biliyorum. Benim hayat hikâyem aslında bu karşılıklı bir aşkın hikayesidir. Bizim bir aşkımız var. O da Kırşehir aşkıdır. Kırşehir’e hizmettir. Bunun için çalışıyorum. Bildiğiniz gibi 2004-2009 yılında sizlerin teveccühüyle Belediye Başkanlığı yaptım. Alnımın akıyla bu görevi yerine getirdim. Bugün bu görevi yerine getirdiğim için sizlerin huzurunda gönül huzuruyla yanınızdayım. Kırşehir’in Halim Hocası oldum. Elhamdülillah makama, mevkiiye ihtiyacım yok. Bu makamları siz bana verdiniz ve çünkü biz şuna inanıyoruz ki

Aldanma azizim bu dünyanın nakışına nakkaşına
Hazreti Adem gibi girsen hezeran yani bin yaşına
akıbet götürürler seni bir gün musalla taşına
Kapısı penceresi olmayan hali harabe yere korlar bir gün

Biz bunu bildiğimiz için makam ve mevkiiyi önemsemiyoruz. Çünkü itibarını makamdan alan insanlar makamdan ayrıldıktan sonra o itibarını kaybederler. İnsanlara makam bir şey katmamalı. İnsanlar kendileri o makama bir şeyler katmalıdır.

Kırşehir de şahit ki tertemiz başkanlık yaptık. Ama ben Türkiye Belediyeler Başkanlar Birliği Genel Sekreteri iken yeniden Kırşehir demişim, yeniden hizmet demişim. Yeniden yollara düşme günü demişim. Kırşehir benim aşkımmış onu yüreğimde hissetmişim. Aziz Kardeşlerim. Başkanlığım dönemimde birçok hizmetlere ve ilklere imza attım. Şimdi sizden ustalık dönemini istiyorum.

Elbette Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimiz ön görürse. Mimar Sinan gibi ustalık dönemimizde Kırşehir’i yeniden canlandırmak, kalkındırma ve ihya etmek istiyorum. En başta Kırşehir olarak sizlere gönül bağıyla bağlanmak istiyorum. Gönüllere ve sonra da Kırşehir’e yapacağımız eserlerle bu topraklara size hizmet etme şerefini yaşamak istiyorum.

Kırşehirim ne istiyor? Burası Gönül Dağı. Kırşehir’im Gönül Belediyeciliği istiyor, sevgi ve hoşgörü istiyor. Kibir istemiyor, makamdan kaynaklanan şımarıklık istemiyor. Her şey benim emrimde olacak kabadayılığı istemiyor. Kırşehir hizmet istiyor, gönüllere hizmet bekliyor. Kapısı gönlü açık bir belediye başkanı istiyor. Kırşehir Halim Hocasını istiyor. İşte bunun için huzurunuzdayım. Aziz Hemşerilerim. Bizler Kadere iman ettik. Hakkımızda hayırlısı neyse olsun. Kendi ceplerine değil Kırşehir’in hayrına çalışanlar var olsun diyor. Sizleri Rabbime emanet ediyorum.

Kırşehir’de biz geldiğimiz zaman 2004-2009’da yaptığımız gibi halkımıza sevgi dili hakim olacaktır. Yunus’un dediği gibi ;

Ben gelmedim kavga için
İşim sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim.

Bu vesile ile sözlerime son verirken sizlere şunu demek istiyorum. Aşık Paşa Hz. Diliyle, Ahi Evran-ı Veli Hz. Gönlüyle, Neşet Ertaş’ın sazının teliyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunarken

Söz vardır ipe götürür Söz vardır şirke götürür Söz vardır aşka götürür Söz vardır Hakka götürür Hakka talibiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Evran Haber Ajansı(EHA)Haber okunma sayısı: 4594

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ