Evran Haber Ajansı - Wordego

Yollar Geniş Trafik Kilit – Aykut Baş

Aykut Baş

Aykut Baş

E-Posta : aykutbas40@gmail.com

Kırşehir merkezde ana caddelerde trafik ve park sorunu katlanarak devam ediyor. Tek bir cadde üzerine yüklenen şehir merkezini Ankara ve Terme caddeleri artık kaldırmıyor. Yoğunluğa alternatif yeni caddelerin düşünülüp açılamamış olması ve şehrin tüm yoğunluğunun ve yükünün iki caddede sıkışıp kalması çileyi ikiye katlıyor.

Yoğunluğa birde bilinçsiz dörtlüyü yaktığında her yere park yapabileceğini zanneden sürücüler eklenip çift park yaptıklarında yolun geniş olmasına rağmen tek şerite düşen trafik tıkanıp kalıyor.

Esnafın sabahın erken saatlerinde dükkanının önüne arabasını getirip park edip akşam saatlerine kadar bu alanı işgal etmeside ayrıca sıkıntı yaşatıyor

OTOBÜSLER GELDİĞİNDE NE OLACAK.

Belediyenin ulaşım mastır planı kapsamında şehir merkezinde toplu taşıma hizmeti vermek adına 30 otobüs alımı yaparak 16 durakta işleteceği sistem hayata geçirildiğinde trafik ne olacak sorusu akıllara geliyor. Ancak başkan Bahçecinin ana arterler üzerinde yapılacak cepler dışındaki alanlara park yapılmasının yasaklanacağı ve bu ceplerde de maksimum 15 dakika park süresinin olacağı yönündeki açıklamaları şu anda yaşanan trafik karmaşasının giderilmesinde önemli rol oyanayacak gibi duruyor. Ulaşım master planı ile yolların genişliği ortaya çıkacaktır elbette.

Yoğun trafiğe karşı yetersiz park alanı sorununda çözümü için somut adımların atılması zarüri bir hâl almış durumda.

Şehrin artık yeni caddeler üzerinde yayılması ssğlanmalı yeni çarşıların ortaya çıkarılması lazım Ahi külliyesi içerisindeki çarşı etabının açılması ile bu yoğunluğun bir nebze olsun kaydırılması sağlanacak ancak yeterli olmayacaktır. Şehrimiz yönetcilerinin bu sorunlar üzerinde gereken önemi vereceğini umut ediyorum. Zira Kırşehir'in geleceğinde yeni açılımlar yapılmazsa ileriki süreç çok sıkıntılı olacaktır.


İzlenme: 27439
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ